Kā augšupielādēt un parakstīt dokumentu

Kā augšupielādēt dokumentu?

1. Dokobit portāla pieslēgšanās lapā apstipriniet savu identitāti, izmantojot kādu no atbalstītajiem elektroniskās identifikācijas rīkiem.

2. Pēc veiksmīgas pieslēgšanās portālam, jūs tiksiet novirzīti uz savu dokumentu saraksta lapu. Lai augšupielādētu jaunu dokumentu parakstīšanai, ekrāna labajā pusē spiediet pogu "Augšupielādēt dokumentu".

3. Pirmajā sadaļā izvēlieties parakstītā dokumenta formātu. Šī sadaļa atspoguļo formātu, kuru jūs varēsiet lejupielādēt, kad tas būs parakstīts, nevis faila formātu, kuru grasaties augšupielādēt portālā.
Pašlaik Dokobit atbalsta divus starptautiskus dokumentu formātus: PDF un ASiC-E, kā arī vietējos lietuviešu, igauņu un latviešu – ADoc, BDoc un EDoc.

4. Otrajā sadaļā ir trīs veidi, kā parakstīt dokumentu: ievelkot dokumentus pelēkajā laukumā un uzklikšķinot vai nu uz pelēkās sadaļas vai arī pogas "Pārlūkot", lai izvēlētos un pievienotu failus no datora. Dokumenta nosaukums automātiski atspoguļos augšupielādētā faila nosaukumu, taču jūs to varat nomainīt, ja tas ir nepieciešams.

Piezīme: Maksimālais pieļaujamais pievienoto dokumentu lielums ir 500 MB.

5. Trešajā sadaļā jūs varat pievienot dokumenta parakstītājus, norādot viņu kontaktinformāciju ar pogu "Pievienot" vai arī izvēloties kādu no opcijām blakus tekstam "Ātrā pievienošana". Jūs varat arī vienkārši izmantot meklēšanas joslu, lai atrastu kādu no savā adrešu grāmatā ievadītajiem kontaktiem.
Detalizētāka informācija par dokumentu kopīgošanu ir pieejama šeit: Kā kopīgot dokumentu?

Piezīme: PDF formāta dokumentos var būt ne vairāk kā 40 paraksti. Konteineru tipa dokumentiem (ASiC-E, ADoc, EDoc, BDoc) nav īpaša parakstu ierobežojuma, tomēr šādos dokumentos neiesakām pievienot vairāk par 100 parakstītājiem.

6. Katram pievienotajam dalībniekam jūs varat izvēlēties tā lomu (nolaižamā izvēlne atrodas blakus katra dalībnieka vārdam). Jūs varat izlemt vai pievienotajām personām ir nepieciešams parakstīt vai apstiprināt dokumentu, vai arī Jūs varat vienkārši piešķirt tiem piekļuvi.

Piezīme: Loma “Piekļuve” ir pieejama visiem maksas plānu lietotājiem. Loma "Apstiprinājums" ir pieejama tikai "Bizness" un "Uzņēmums" plānu lietotājiem. 

7. Ja vēlaties, varat arī atstāt ziņu iesaistītajiem dalībniekiem.

8. Ceturtajā sadaļā jūs varat rediģēt sekojošos dokumenta iestatījumus:

  • Piešķirt dokumentam kategoriju, iestatīt parakstīšanās termiņu, izvēlēties paraksta anotācijas vietu (iestatījums ir atbalstīts tikai PDF formāta failiem), un noteikt atļauto e-paraksta līmeņus (situācijās, kurās jūs drīkstat pieņemt tikai kvalificētus elektroniskos parakstus).
  • Atļaut parakstīt vai skatīt dokumentus bez nepieciešamības sākotnēji reģistrēt Dokobit kontu. Detalizētāka informācija par šo funkciju ir pieejama šeit: Kopīgošana parakstīšanai bez konta

    Piezīme: Šī funkcija ir pieejama tikai maksas plānu lietotājiem.
  • Atļaut parakstīt vai skatīt dokumentu, izmantojot videoidentifikāciju. Ja dalībniekam nav izveidots Dokobit portālā atbalstīts e-identifikācijas rīks, mēs piedāvājam iespēju parakstīt dokumentus, izmantojot personas apliecinošu dokumentu un ierīci ar strādājošu kameru. Detalizētāka informācija par videoidentifikāciju ir pieejama šeit: Kā parakstīt dokumentus, izmantojot videoidentifikāciju?

    Piebilde: Šī funkcija ir pieejama tikai maksas plānu lietotājiem. Lūdzu, ņemiet vērā, ka cena par vienu šādu parakstu ir 5 EUR + PVN.

9. Lai dotos uz parakstīšanās lapu, spiediet pogu "Turpināt" / "Turpināt parakstīšanos" / "Sūtīt" (teksts mainās atkarībā no tā, kādu lomu esat sev noteicis, ja vispār).

Kā parakstīt dokumentu?

Kad nospiedīsiet pogu "Turpināt" / "Turpināt parakstīšanos" / "Sūtīt", jūs tiksiet pārvirzīti uz augšupielādēto dokumentu. Gadījumā, ja aizvērsiet šo lapu, jūs joprojām varēsiet piekļūt dokumentam tā saraksta lapā (skatiet 2. soli).

10. Lai parakstītu dokumentu, jūs varat paripināt lapu uz leju vai arī augšpusē noklikšķināt uz pogas "Parakstīt" un jūs tad tiksiet pārvirzīts uz apakšu.

Lapas apakšā izvēlieties atbilstošo parakstīšanās metodi un pēc tam noklikšķiniet uz zaļās pogas "Parakstīt", lai turpinātu parakstīšanas procesu atbilstoši izvēlētajam eID rīkam.

Piezīme: Ja tikāt uzaicināti parakstīt dokumentu ar stingru termiņu (dokumenta īpašnieks iestatīja opciju "Neatļaut parakstīšanu pēc termiņa beigām"), tad pēc šīm termiņa beigām jūs to nevarēsiet parakstīt – lapas apakšā nebūs redzama zaļā poga "Parakstīt" un 3. sadaļā "Dalībnieki" būs norādīta piezīme "Termiņš nokavēts". Ja jums tomēr joprojām jāparaksta dokuments, lūdzu, sazinieties ar dokumenta īpašnieku (viņa informācija ir norādīta 3. sadaļā "Dalībnieki").

11. Ja nevēlaties parakstīt dokumentu, spiediet pogu “Noraidīt parakstīšanu”. Tad parādīsies uznirstošais logs, kurā varēsiet ievadīt iemeslu dokumenta noraidīšanai.

Piezīme: Jums ir iespēja pārdomāt un dokumentu parakstīt tik un tā. Atveriet dokumentu, dodieties uz lapas apakšu un spiediet pogu “Tomēr parakstīt”.

12. Atkarībā no tā, vai dokumentu parakstījāt vai noraidījāt, blakus jūsu vārdam parādīsies attiecīgais lēmums.

Piezīme: Ja pārdomājāt un tomēr nolēmāt parakstīt dokumentu, šī informācija par sākotnējo noraidījumu vairs netiks uzrādīta blakus jūsu vārdam.

Pamācība, kā Dokobit portālā parakstīt dokumentu izmantojot Smart-ID:

Joprojām nepieciešama palīdzība? Sazināties Sazināties