Kā augšupielādēt, kopīgot un parakstīt dokumentu?

1. Dokobit portāla pieteikšanās lapā apstipriniet savu identitāti, izmantojot kādu no atbalstītajiem elektroniskās identifikācijas rīkiem.

2. Pēc veiksmīgas pieteikšanās jūs tiksiet novirzīts uz savu dokumentu saraksta lapu. Lai augšupielādētu jaunu dokumentu parakstīšanai, ekrāna labajā pusē spiediet pogu "Augšupielādēt dokumentu".

3. Atlasiet parakstītā dokumenta formātu (1. sadaļa). Pašlaik Dokobit atbalsta divus starptautiskus dokumentu formātus: PDF un ASiC-E. Dokobit atbalsta arī vietējos lietuviešu, igauņu un latviešu dokumentu formātus - ADoc, BDoc un EDoc.

Piezīme: šis ir dokumenta formāts, kuru varēsiet lejupielādēt pēc parakstīšanas, nevis augšupielādētā dokumenta formāts. 

4. Ir divi veidi, kā augšupielādēt dokumentu (2. sadaļa): varat vilkt un nomest to pelēkajā augšupielādes apgabalā; vai arī varat izmantot pogu "Pārlūkot", lai atrastu un augšupielādētu failu no datora. Dokumenta nosaukums būs tāds pats kā faila nosaukums, taču jūs to varat rediģēt un mainīt pēc nepieciešamības.

Piezīme: Maksimālais iespējamais dokumentu augšupielādes lielums ir 500 MB.

5. Lai uzaicinātu parakstīties citas puses, sāciet rakstīt viņu e-pasta adresi vai no adrešu grāmatas nolaižamajā sarakstā atlasiet personu (3. sadaļa "Pievienot dalībniekus"). Varat arī uzaicināt kādu, izmantojot adrešu grāmatas pogas "Pievienot" vai "Ātrā pievienošana", izmantojot dalībnieka personas kodu vai e-pasta adresi. 

Piezīme: PDF formāta dokumentos var būt ne vairāk kā 40 paraksti. Konteineru tipa dokumentiem (ASiC-E, ADoc, EDoc, BDoc) nav īpaša parakstu ierobežojuma, tomēr šādos dokumentos iesakām pievienot līdz 100 parakstītājiem.

6. Varat arī izvēlēties dalībnieka lomu blakus katra dalībnieka vārdam - to vai šai personai ir jāparaksta dokuments, jāapstiprina vai ir tikai piekļuve dokumentam. Loma “Piekļuve” ir pieejama visiem maksas plānu lietotājiem; "Apstiprinājums" ir pieejams plānu "Bizness" un "Uzņēmums" lietotājiem. 

7. Ja vēlaties, varat arī atstāt ziņu iesaistītajiem dalībniekiem.

8. Sadaļā Nr. 4, jūs varēsiet iestatīt dokumenta opcijas. Jūs varat pievienot "Dokumenta kategoriju", iestatīt "Parakstīšanas termiņu", izvēlēties paraksta anotācijas vietu (ja tas ir PDF formāta dokuments) un norādīt, ka dokumentu var parakstīt tikai izmantojot kvalificētu elektronisko parakstu. Ja vēlaties atļaut dokumenta skatīšanu vai parakstīšanu, nereģistrējoties portālā, varat atzīmēt izvēles rūtiņu "Atļaut parakstīt vai skatīt šo dokumentu bez Dokobit konta" - lietotāji tad varēs skatīt vai parakstīt dokumentu, nereģistrējoties Dokobit portālā.

9. Lai pārietu uz parakstīšanas lapu, nospiediet "Turpināt parakstīšanos" (šī poga būs redzama, ja esat vienīgais dalībnieks un jūsu loma ir "Paraksts") vai "Sūtīt" (ja dalībnieku ir vairāk). Ja esat vienīgais dalībnieks, kuram ir loma "Apstiprināšana" vai "Piekļuve", spiediet pogu "Turpināt".

10. Lai parakstītu dokumentu, lapas augšpusē spiediet uz pogas "Parakstīt" (jūs tiksiet novirzīts uz lapas apakšdaļu), lapas apakšā spiediet uz pogas "Parakstīt" un turpiniet parakstīt atbilstoši izvēlētajam e-identifikācijas rīkam.

Piezīme: Ja dokumenta īpašnieks ir atzīmējis rūtiņu “Neatļaut parakstīšanu pēc termiņa beigām”, tad pēc noteiktā datuma jūs nevarēsiet parakstīt šo dokumentu. Jūs neredzēsiet pogu "Parakstīt", un 3. sadaļā "Dalībnieki" būs redzama piezīme "Termiņš nokavēts". Ja jums joprojām ir jāparaksta dokuments, lūdzu, sazinieties ar dokumenta īpašnieku (vārds ir redzams 3. sadaļā "Dalībnieki" ar piezīmi "Dokumenta īpašnieks").

11. Ja nevēlaties parakstīt dokumentu, varat atteikties to parakstīt. Vienkārši spiediet uz “Noraidīt parakstīšanu”. Tiks atvērts uznirstošais logs, kurā varēsiet ievadīt dokumenta noraidīšanas iemeslu.

Piezīme: jūs varat mainīt lēmumu par atteikšanos parakstīt dokumentu. Atveriet dokumentu un dodieties uz lapas apakšu un spiediet “Tomēr parakstīt”.

12. Pēc parakstīšanas vai atteikšanās parakstīt jūs redzēsiet šo informāciju blakus savam vārdam.

13. Pēc dokumenta parakstīšanas informācija par iepriekšējo noraidījumu blakus jūsu vārdam vairs nebūs redzama.


Pamācība, kā Dokobit portālā parakstīt dokumentu izmantojot Smart-ID:

Joprojām nepieciešama palīdzība? Sazināties Sazināties