Kā augšupielādēt, kopīgot un parakstīt dokumentu?

1. Pēc pieteikšanās portālā, spiediet pogu “Augšupielādēt dokumentu” ekrāna labajā pusē.

2. Izvēlieties parakstīta dokumenta formātu (1. sadaļa). Piezīme. Šis ir dokumenta formāts, kuru varēsiet lejupielādēt pēc parakstīšanas, nevis augšupielādētā dokumenta formāts. Dokobit šobrīd atbalsta divus starptautiskus dokumentu formātus: PDF dokumentus un ASiCe konteinerus un nacionālos Latvijas, Lietuvas un Igaunijas dokumentu formātus - EDoc, ADoc un BDoc. Maksimālais iespējamais dokumentu augšupielādes lielums ir 200 MB.

3. Ir divi veidi, kā augšupielādēt dokumentu (2. sadaļa): varat vilkt un nomest to pelēkajā augšupielādes apgabalā; vai arī varat izmantot pogu "Pārlūkot", lai atrastu un augšupielādētu failu no datora. Dokumenta nosaukums būs tāds pats kā faila nosaukums, taču jūs to varat rediģēt un mainīt pēc nepieciešamības.

4. Lai uzaicinātu parakstīties citas puses, sāciet rakstīt viņu e-pasta adresi vai no adrešu grāmatas nolaižamajā sarakstā atlasiet personu (3. sadaļa "Pievienot dalībniekus"). Varat arī uzaicināt kādu, izmantojot adrešu grāmatas pogas "Pievienot" vai "Ātrā pievienošana", izmantojot dalībnieka personas kodu vai e-pasta adresi. Varat arī izvēlēties dalībnieka lomu blakus katra dalībnieka vārdam - to vai šai personai ir jāparaksta dokuments, jāapstiprina vai ir tikai piekļuve dokumentam. Loma “Piekļuve” ir pieejama visiem maksas plānu lietotājiem; "Apstiprinājums" ir pieejams plānu "Bizness" un "Uzņēmums" lietotājiem. Ja vēlaties, varat arī atstāt ziņu iesaistītajiem dalībniekiem.

5. Izvēlieties atbilstošos dokumentu iestatījumus (4. sadaļa "Iestatīt dokumenta opcijas"), piemēram, “Kategorijas” vai “Parakstīšanas termiņš”. Ja nevēlaties atļaut parakstīšanu pēc termiņa beigām, atzīmējiet izvēles rūtiņu "Neatļaut parakstīšanu pēc termiņa beigām". Atzīmējiet izvēles rūtiņu blakus “Nepieciešams kvalificēts elektroniskais paraksts”, ja vēlaties, lai visi dalībnieki paraksta dokumentu, izmantojot tikai kvalificētu elektronisko parakstu. Kvalificētiem elektroniskajiem parakstiem ir līdzvērtīgs juridiskais spēks kā ar roku rakstītiem parakstiem saskaņā ar ES Regulu Nr. 910/2014 (eIDAS). Ja vēlaties atļaut parakstīšanu, citām nepiesakoties portālā, atzīmējiet izvēles rūtiņu “Atļaut parakstīt dokumentus bez Dokobit konta” - lietotāji varēs apskatīt vai parakstīt dokumentu, nepiesakoties Dokobit kontā.

6. Lai pārietu uz parakstīšanas lapu, spiediet "Turpināt".

7. Lai parakstītu dokumentu, lapas augšpusē spiediet uz pogas "Parakstīt" (jūs tiksiet novirzīts uz lapas apakšdaļu), lapas apakšā spiediet uz pogas "Parakstīt" un turpiniet parakstīt atbilstoši izvēlētajam e-identifikācijas rīkam.

Piezīme: Ja dokumenta īpašnieks ir atzīmējis rūtiņu “Neatļaut parakstīšanu pēc termiņa beigām”, tad pēc noteiktā datuma jūs nevarēsiet parakstīt šo dokumentu. Jūs neredzēsiet pogu "Parakstīt", un 3. sadaļā "Dalībnieki" būs redzama piezīme "Termiņš nokavēts". Ja jums joprojām ir jāparaksta dokuments, lūdzu, sazinieties ar dokumenta īpašnieku (vārds ir redzams 3. sadaļā "Dalībnieki" ar piezīmi "Dokumenta īpašnieks").

8. Ja nevēlaties parakstīt dokumentu, varat atteikties to parakstīt. Vienkārši spiediet uz “Noraidīt parakstīšanu”. Tiks atvērts uznirstošais logs, kurā varēsiet ievadīt dokumenta noraidīšanas iemeslu.

Piezīme: Parakstīšanas process tiks pārtraukts, un dokuments tiks “Noraidīts” neatkarīgi no citu dalībnieku pieņemtajiem lēmumiem.

9. Pēc parakstīšanas vai atteikšanās parakstīt jūs redzēsiet šo informāciju blakus savam vārdam.

10. Jūs varat mainīt lēmumu par atteikšanos parakstīt dokumentu. Atveriet dokumentu un dodieties uz lapas apakšu un spiediet “Tomēr parakstīt”.

11. Pēc dokumenta parakstīšanas informācija par iepriekšējo noraidījumu blakus jūsu vārdam vairs nebūs redzama.


Pamācība, kā Dokobit portālā parakstīt dokumentu izmantojot Smart-ID:

Joprojām nepieciešama palīdzība? Sazināties Sazināties