Kā pārbaudīt jau parakstītu dokumentu?

Dokobit portālā jūs varat viegli pārbaudīt parakstītos dokumentus (piemēram, parakstītus citur; pa e-pastu saņemtos no sava ārvalstu biznesa partnera utt.). Citiem vārdiem sakot, jūs varat apstiprināt dokumentā esošo parakstu likumību saskaņā ar eIDAS regulu (Regula (ES) Nr. 910/2014). Vairāk informācijas par eIDAS regulu varat atrast šeit.

Ir divu veidu paraksti un zīmogi, kurus varat pārbaudīt: uzlabots un kvalificēts.

Uzlabots - balstās uz kvalificētu sertifikātu, tam ir juridisks spēks un tas ir pieņemams kā pierādījums tiesvedībā.

Kvalificēts - tam ir līdzvērtīgs juridiskais spēks kā ar roku rakstītam parakstam.

Dokobit portālā jūs varat izvēlēties, vai vēlaties validēt gan uzlabotus, gan kvalificētus parakstus un zīmogus dokumentā vai tikai kvalificētus elektroniskos parakstus un zīmogus. Ja izvēlaties pirmo opciju, tad tā ir mazāk stingra validācija, kurā uzlabotus parakstus atzīst par derīgiem, bet otro opciju - stingrāka, kur tikai kvalificēti paraksti tiks atzīti par derīgiem. Jūs varat pārbaudīt dokumentu parakstus, kuru pamatā ir sertifikāti, kas izdoti jebkurā ES/EEZ dalībvalstī.

Lai validētu dokumentu

1. Ielogojieties portālā un spiediet pogu "Pārbaudīt dokumentu", kas atrodas pašā lapas augšpusē.

2. Izvēlieties pārbaudes veidu - vai jūs pārbaudīsiet visu elektronisko parakstu un zīmogu derīgumu vai tikai kvalificētus elektroniskos parakstus.

3. Ir divi veidi, kā augšupielādēt dokumentu sadaļā Nr. 2: varat vilkt un nomest to pelēkajā augšupielādes laukā vai arī izmantot pogu “Pārlūkot”, lai atrastu un augšupielādētu failu no datora.

4. Pēc dokumenta augšupielādes redzēsiet informāciju par dokumenta derīgumu:

  • 1. sadaļā tiek sniegta vispārīga informācija par dokumentu, vai paraksts ir derīgs, dokumenta nosaukums un dokumenta formāts.
  • 2. sadaļa nosaka dokumenta saturu. Ja tas ir PDF fails, varat to pārskatīt, spiežot uz dokumenta nosaukuma.
  • 3. sadaļā ir parādīts dokumentu parakstītāju saraksts. Spiežot uz personas vārda, varat pārskatīt informāciju par parakstu un sertifikātu.
  • 4. sadaļā spiediet pogu "Parakstīt dokumentu", lai parakstītu šo augšupielādēto dokumentu.

5. Varat arī lejupielādēt paraksta apstiprinājuma lapu, spiežot pogu "Apstiprinājuma lapa", kas atrodas darbību joslā lapas augšpusē. Derīguma apstiprinājuma lapa tiks atvērta atsevišķā logā, un no šīs lapas jūs varat izdrukāt vai lejupielādēt paraksta derīguma apstiprinājuma lapu.

Joprojām nepieciešama palīdzība? Sazināties Sazināties