Kā pārbaudīt, cik parakstu ir atlicis?

Atkarībā no izmantotā plāna mēnesī jums ir pieejami 5 (bezmaksas plāns), 20 (plāns “Profesionālais”) vai 30 (plāns “Bizness”) paraksti.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka parakstu skaits tiek atiestatīts ik pēc 30 dienām, sākot no dienas, kad pasūtījāt pakalpojumus. Piemēram, ja pasūtāt plānu 14. martā, ikmēneša lietošanas skaitītāja atiestatīšanas datums būs 14. aprīlis.

Ja izmantojat plānu “Profesionālais” vai “Bizness”, jūs joprojām varat parakstīt dokumentus pēc tam, kad ir sasniegts parakstu skaita limits. Katrs papildu paraksts vienkārši maksās papildu EUR 0,40 + PVN plāna "Profesionālais" lietotājiem un 0,30 € + PVN plāna "Bizness" lietotājiem.

Papildu parakstu izmaksas plāna "Uzņēmums" lietotājiem ir atkarīgas no atsevišķā līguma.

Kā pārbaudīt, cik parakstu ir atlicis?

1. Pieslēdzieties portālam, spiediet uz iestatījumu pogas - zobrata ikonas, kas atrodas ekrāna labajā pusē augšā, vai spiediet uz sava vārda, lai parādītos nolaižamā izvēlne, un spiediet uz "Iestatījumi".

vai

2. Atveriet cilni “Norēķini”. Šeit jūs varēsiet redzēt, cik daudz parakstu izmantojāt, un kad tiks atiestatīts ikmēneša lietošanas skaitītājs.


Kurš maksā par parakstiem, ja parakstīšanā ir iesaistīta vairāk nekā viena puse?

Ja dokumenta īpašnieks ir apmaksāta plāna lietotājs (tam ir uzņēmuma lietotāja, administratora vai īpašnieka konts), tad viņi ir finansiāli atbildīgi par visiem parakstiem no visām iesaistītajām pusēm.

Ja dokumenta īpašnieks ir bezmaksas lietotājs, katra parakstītāja puse sedz sava paraksta izmaksas. Bezmaksas lietotājiem tas nozīmē, ka paraksts tiek ieskaitīts viņu 5 parakstu mēneša kvotā, bet maksas plāna lietotājiem - tas tiek ieskaitīts viņu kvotā, kas ir atkarīga no viņu iegādātā plāna.

Joprojām nepieciešama palīdzība? Sazināties Sazināties