Kā parakstīt dokumentu, kas tika kopīgots ar jums?

Ja saņēmāt e-pastā uzaicinājumu parakstīt dokumentu Dokobit portālā, sekojiet tālāk sniegtajiem norādījumiem par to, kā skatīt un parakstīt saņemto dokumentu.

Šajā rakstā:
Kā parakstīt dokumentu, kas tika kopīgots ar jums, ja jums nav konta Dokobit portālā?

1. Saņemtajā e-pastā spiediet pogu "Skatīt un parakstīt".

Piezīme: ja jums nav konta Dokobit portālā un dokumenta īpašnieks nav atļāvis bezkonta parakstīšanu (plašāku informāciju skatiet šī raksta sadaļā "Kā parakstīt dokumentu, ja dokumenta īpašnieks ir izvēlējies bezkonta parakstīšanas iespēju?"), pirms parakstīšanas jums būs jāreģistrē konts portālā.

2. Apstipriniet savu identitāti, izmantojot kādu no atbalstītajiem elektroniskās identifikācijas rīkiem. Plašāku informāciju par identitātes pārbaudi, izmantojot dažādus e-identifikācijas rīkus, varat atrast šeit.

3. Pēc identitātes pārbaudes jūs nonāksiet jaunā lapā. Pieņemiet mūsu noteikumus un spiediet "Reģistrēties", lai turpinātu.

4. Jūs tiksiet novirzīts uz dokumenta lapu, kur varēsiet pārskatīt dokumentu.

5. Lai parakstītu dokumentu, 4. solī lapas apakšdaļā spiediet uz pogas "Parakstīt" un turpiniet parakstīt atbilstoši izvēlētajam e-identifikācijas rīkam.

6. Pēc parakstīšanas blakus savam vārdam redzēsiet informāciju par parakstu.


Ko darīt, ja jums jau ir konts Dokobit portālā, taču saņēmāt paraksta uzaicinājumu uz citu e-pasta adresi?

7. Tiklīdz e-pasta ielūgumā nospiedāt pogu “Skatīt un parakstīt” un apstiprinājāt savu identitāti, jūs redzēsiet paziņojumu, ka Dokobit portālā jums jau ir konts, kas reģistrēts ar citu e-pasta adresi. Jūs varat izvēlēties pieteikties, izmantojot savu esošo kontu, un jūs varēsiet pārskatīt dokumentu un to parakstīt.

8. Ja jums jau ir parasts (bezmaksas) konts un vēlaties reģistrēt citu kontu, tad varat reģistrēt neierobežotu skaitu maksas kontu. Tomēr, lūdzu, ņemiet vērā, ka jums var būt tikai viens bezmaksas konts.

9. Ja vēlēsieties reģistrēt jaunu maksas kontu, jūs novirzīs uz norēķinu lapu, kur varēsiet pasūtīt jūsu vajadzībām atbilstošu plāna abonementu. Plašāku informāciju par maksas plāna abonementu varat atrast šeit.

Piezīme: Otrajā kontā nevarēsiet veikt nekādas darbības, kamēr tas nebūs jaunināts ar maksas plāna abonementu.

10. Kad būsiet iegādājies maksas plānu, varēsiet parakstīt dokumentu.


Kā parakstīt dokumentu, ja dokumenta īpašnieks ir izvēlējies bezkonta parakstīšanas iespēju?

Dokobit portālā maksas plānu lietotāji var atļaut dalībniekiem parakstīt dokumentu, nereģistrējoties portālā. Plašāku informāciju par parakstīšanu bez konta varat atrast šeit.

11. Ja jums nav konta portālā un dokumenta īpašnieks ir atļāvis bezkonta parakstīšanu, no uzaicinājuma e-pasta jūs novirzīs tieši uz dokumenta skata logu, kur varēsiet apskatīt dokumentu (vai lejupielādēt, ja fails nav PDF formātā). Izvēloties vēlamo parakstīšanas metodi, dokumentu varēsiet parakstīt bez reģistrācijas portālā.

12. Parakstīšanu var noraidīt, nospiežot pogu "Noraidīt" ar iespēju ievadīt atteikuma iemeslu.

13. Ja jums nav konta Dokobit portālā, parakstītā dokumenta lejupielādes saite tiks nosūtīta uz jūsu e-pasta adresi, tiklīdz visas puses parakstīs dokumentu. Piezīme: lejupielādes saite būs aktīva vienu nedēļu.


Ko darīt, ja ir nokavēts dokumenta parakstīšanai noteiktais termiņš?

14. Ja dokumenta īpašnieks ir norādījis stingro termiņu (atzīmējot rūtiņu “Neatļaut parakstīšanu pēc termiņa beigām”), tad pēc noteiktā datuma jūs nevarēsiet parakstīt šo dokumentu. Jūs neredzēsiet pogu "Parakstīt", un 3. sadaļā "Dalībnieki" būs redzama piezīme "Termiņš nokavēts". Ja jums joprojām ir jāparaksta dokuments, lūdzu, sazinieties ar dokumenta īpašnieku (vārds ir redzams 3. sadaļā "Dalībnieki" ar piezīmi "Dokumenta īpašnieks").

Joprojām nepieciešama palīdzība? Sazināties Sazināties