Mans plāns un norēķinu informācija

Cilnē "Norēķini" jūs varat pārskatīt sava pašreizējā plāna informāciju, mainīt esošo plānu, iegādāties papildu lietotājus (ja jums ir Biznesa plāns), atcelt abonementu, pārskatīt un lejupielādēt rēķinus, mainīt esošo norēķinu informāciju un pievienot vai dzēst savas maksājuma kartes datus. Pieejamie iestatījumi atšķiras, balstoties uz jūsu konta veidu; Bezmaksas, uzņēmuma lietotāja, īpašnieka vai uzņēmuma administratora kontiem piemīt dažādi iestatījuma veidi.

Piezīme: Pirms maksas plāna abonēšanas, atjauniniet savus personas datus un norēķinu informāciju sadaļā "Iestatījumi". Rēķini tiek izrakstīti automātiski, iekļaujot lietotāja kontā norādīto informāciju.

Šajā rakstā:
Lai pārskatītu jūsu pašreizējo plānu un rēķinu informāciju

1. Pieslēdzieties portālam un dodieties uz iestatījumiem, noklikšķinot uz zobrata ikonas (kas atrodas ekrāna augšējā labajā stūrī), vai noklikšķinot uz sava vārda, lai atvērtu nolaižamo izvēlni, un pēc tam izvēloties "Iestatījumi".

Zobrata ikona:

Nolaižamā izvēlne:

2. Atveriet cilni “Norēķini”.

3. Sadaļā “Pārskats” redzēsiet:

  • "Jūsu plāns" – jūsu esošais plāns;
  • "Lietotāju ierobežojums" – iegādāto lietotāju kontu skaits;
  • "Plāna derīguma datums" – datums, līdz kuram plāna abonements ir derīgs;
  • "Mēneša lietojuma skaitītāja atiestatīšanas datums" – šis datums norāda, kad jūsu paraksta lietojums nākamajam mēnesim tiks atjaunots.
    Piezīme: Informējam, ka parakstu skaits tiek atiestatīts ik pēc 30 dienām, sākot no dienas, kad pasūtījāt pakalpojumus.
  • "Dokumentu krātuve" – patērētais un atlikušais apjoms dokumentu glabāšanai;
  • "Lietotāji" – iegādāto un pievienoto lietotāju skaits. Pievienoto lietotāju skaitā tiek ņemti vērā arī uzaicinātie lietotāji, pat tad, ja uzaicinājums vēl netika pieņemts;
  • "Papildu paraksti šajā mēnesī" – izmantotie papildu paraksti esošajā mēnesī, kuri pārsniedza jūsu plānā iekļauto skaitu.


4. Sadaļā “Rēķini” redzēsiet:

  • Izrakstīto rēķinu vēsturi, to izdošanas datumu, summu, apmaksas termiņu un statusu. Lai lejupielādētu kāda rēķina PDF failu, spiediet pogu "Lejupielādēt".

Lai mainītu norēķinu informāciju

5. Sadaļā "Norēķinu informācija", spiediet pogu "Mainīt". 

6. Norādiet, vai tas ir personīgais, vai uzņēmuma konts, un aizpildiet visus laukus. Personīgajam kontam norādiet vārdu un uzvārdu, savukārt, uzņēmuma kontam norādiet tā nosaukumu. Lauki “Adrese” un “E-pasts rēķiniem” ir jāaizpilda obligāti. Lauku "Piezīmes" varat izmantot pirkuma vai iepirkuma numuram, atbildīgās personas vārdam vai citai būtiskai un nepieciešamai informācijai.
Piezīme: Šī visa informācija tiks atspoguļota jūsu rēķinos.


Lai mainītu vai atceltu plāna abonementu

7. Sadaļā "Jūsu plāns" spiediet pogu "Mainīt plānu". Pēc tam jūs varēsiet iegādāties nepieciešamo plānu.

8. Ja jums ir plāns Bizness, jūs varat palielināt lietotāju kontu skaitu, spiežot uz saites “Palielināt lietotāju ierobežojumu”.

9. Ja vēlaties atcelt savu abonementu, blakus tekstam "Plāna derīguma datums" spiediet uz saites "Atcelt plāna abonementu". Jūsu apmaksātā plāna iespējas joprojām būs pieejamas līdz norādītajam plāna derīguma termiņam.

10. Ja vēlaties samazināt sava uzņēmuma lietotāju skaitu, lūdzu, sazinieties ar mums.


11. Sadaļā “Pievienotās maksājumu kartes” spiediet uz “Piesaistīt jaunu karti” un aizpildiet visus laukus ar maksājumu kartes informāciju. Lūdzu, ņemiet vērā, ka "Kartes turētāja vārds, uzvārds" nedrīkst būt garāks par 32 rakstzīmēm. Lai pabeigtu darbību, spiediet pogu "Piesaistīt maksājumu karti".
Piezīme: no katras piesaistītās kartes pievienošanas brīdī tiks iekasēta maksa 0,5 euro apmērā, taču šī maksa tiks atskaitīta no jūsu pirmā pirkuma.


12. Lai atsaistītu maksājumu karti, kuru vairs nevēlaties izmantot, virziet kursoru virs kartes attēlojošā bloka un spiediet uz miskastes ikonas. Ja ir abonēts maksas plāns, jābūt piesaistītai vismaz vienai maksājumu kartei.

Joprojām nepieciešama palīdzība? Sazināties Sazināties