Kā iegūt un sākt lietot eID karti vai USB marķierierīci autentifikācijai un dokumentu parakstīšanai?

Elektronisko identifikācijas karti, jeb personas apliecību (eID karti) parasti izsniedz vietējā iestāde, piem. Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde. Lūdzu, sazinieties ar savu vietējo valsts vai pašvaldības iestādi par kartes saņemšanu.

Lai sāktu lietot eID karti vai USB marķierierīci e-pakalpojumiem, piemēram, lietotāja autentifikācijai vai dokumentu parakstīšanai, jums vispirms vajadzētu būt atbilstošam karšu lasītājam un sagatavotam datoram.

1. Lūdzu, lejupielādējiet un instalējiet Dokobit pārlūkprogrammas paplašinājumu, kas pieejams šeit, ja vēl neesat to izdarījis.

2. Lūdzu, lejupielādējiet un instalējiet eID draiverus savai operētājsistēmai, kas pieejami šeit, ja vēl neesat to izdarījis.

3. Ja visa nepieciešamā programmatūra jau ir instalēta un jūs joprojām nevarat izmantot e-parakstu, lūdzu, sekojiet šiem soļiem un mēģiniet vēlreiz:

  • Ja izmantojat eID karti, izņemiet un ievietojiet to atpakaļ lasītājā un pārbaudiet, vai karšu lasītājs ir pareizi pievienots datoram.

  • Ja izmatojat USB marķierierīci, atvienojiet un no jauna pieslēdziet to pie datora.

  • Restartējiet savu datoru.

  • Ja joprojām neizdodas lietot e-parakstu, lūdzu, sazinieties ar mums.

Parasti, lai pieteiktos vai parakstītu dokumentus ar eID karti, jums tiks lūgts izvēlēties valsti, kura izsniedza eID sertifikātu, tad tikko atvērtā logā jums būs jāizvēlas sertifikāts un jāapstiprina darbība, ievadot PIN kodu.

Joprojām nepieciešama palīdzība? Sazināties Sazināties