Kā lietot Dokobit pievienojumprogrammu Office 365?

Elektroniskais paraksts (e-paraksts) ir jūsu paraksta elektroniskā versija. Dokobit Office 365 pievienojumprogramma ir vienkāršs un drošs veids, kā parakstīt juridiski saistošus dokumentus Eiropas Savienībā, kā noteikts eIDAS regulā (Regula (ES) Nr. 910/2014). Kad tā ir instalēta, lai izmantotu Dokobit pievienojumprogrammu, jums būs jāizveido konts, lai iegūtu licenci, un parakstīšanai jābūt Smart-ID vai mobilajam ID.

Smart-ID ir e-identitāte, kas izstrādāta, lai to varētu ērti lietot viedierīcēs, vienlaikus saglabājot augstu drošības līmeni. Lai parakstītu dokumentus, izmantojot Smart-ID, jums būs jābūt viedierīcei un jālejupielādē Smart-ID lietotne (Smart-ID lietotni var lejupielādēt šeit). Jums nav nepieciešama īpaša SIM karte, tāpēc Smart-ID varat ērti izmantot ne tikai tālrunī, bet arī planšetdatoros. Svarīgi: lai parakstītu dokumentus, izmantojot Smart-ID, ar Smart-ID Basic kontu nepietiek, jums ir nepieciešams “augstākā” līmeņa Smart-ID konts (Smart-ID vai Smart-ID Qualified Electronic Signature konts), kuru varat izmantot reģistrējoties kontam izmantojot savu personas apliecību (eID karti) vai mobilo ID (Mobilā ID opcija šobrīd Latvijā nav pieejama), atbilstošu Smart-ID kontu var iegūt arī apmeklējot Swedbank vai SEB bankas filiāles.

Mobilais ID ir e-identitāte, kuru izsniedz jūsu mobilo pakalpojumu sniedzējs. Mobilo pakalpojumu sniedzējs pārbauda klienta identitāti un izsniedz īpašu SIM karti ar kvalificētu sertifikātu tajā. Lai izmantotu mobilo ID, jums būs nepieciešama šāda veida SIM karte un mobilā ierīce. Šobrīd Dokobit atbalsta šos pakalpojumu sniedzējus: Bite, Tele2 un Telia Lietuvā; Elisa, Tele2 un Telia Igaunijā; Nova, Siminn un Vodafone Islandē. Parakstīšana, izmantojot mobilo ID, rada kvalificētu elektronisko parakstu, kam ir līdzvērtīgs juridisks spēks kā ar roku rakstītam parakstam.

Lai parakstītu dokumentu, izmantojot Dokobit Office 365 pievienojumprogrammu:

1. Lejupielādējiet un instalējiet Dokobit lietojumprogrammu. To var lejupielādēt šeit.

2. Atveriet dokumentu, kuru vēlaties parakstīt, un atveriet Dokobit pievienojumprogrammu.

3. Spiediet uz “Apstiprināt identitāti”.

4. Izvēlieties, kuru e-identitāti lietosiet

Ja lietosiet Smart-ID

  • Sarakstā izvēlieties valsti, kurā reģistrējāt savu Smart-ID, ievadiet savu personas kodu un noklikšķiniet uz “Pieslēgties”.
  • Tagad jūs redzēsiet kontrolkodu, kas tiek parādīts vietnē, pārbaudiet, vai tas pats kontroles kods tiek parādīts Smart-ID lietotnē viedierīces ekrānā, noklikšķiniet uz “Apstiprināt”, ievadiet PIN1 kodu.

Ja lietosiet Mobilo ID

  • Ievadiet savu tālruņa numuru (ar valsts kodu) un personas kodu un noklikšķiniet uz “Ieiet”.
  • Tagad jūs redzēsiet kontrolkodu, kas tiek parādīts vietnē, pārbaudiet, vai tas pats kontroles kods tiek parādīts arī jūsu mobilā tālruņa ekrānā, noklikšķiniet uz “OK”, ievadiet savu sPIN1 kodu un noklikšķiniet uz “OK”.

5. Spiediet uz "Izveidot kontu", lai iegūtu licenci.

6. Lūdzu, aizpildiet visu nepieciešamo informāciju un spiediet uz "Pievienot".

7. Kad licence ir izveidota un jūsu identitāte ir apstiprināta, jūs varat parakstīt dokumentus. Atgriezieties savā dokumentā un nolaižamajā sarakstā izvēlieties parakstīta dokumenta formātu, izvēlieties e-identitāte, kuru vēlaties izmantot parakstīšanai.

Ja lietosiet Smart-ID

  • Pārliecinieties, ka izvēlētā valsts un ievadītais personas kods ir pareizs, un noklikšķiniet uz “Parakstīt dokumentu”.
  • Tagad jūs redzēsiet kontrolkodu, kas tiek parādīts vietnē, pārbaudiet, vai tas pats kontroles kods tiek parādīts Smart-ID lietotnē viedierīces ekrānā, noklikšķiniet uz “Apstiprināt”, ievadiet PIN2 kodu.

Ja lietosiet Mobilo ID

  • Pārliecinieties, vai ievadītais tālruņa numurs un personas kods ir pareizi, un noklikšķiniet uz “Parakstīt dokumentu”.
  • Tagad jūs redzēsiet kontroles kodu, kas parādīts vietnē, pārbaudiet, vai tas pats kontroles kods tiek parādīts arī jūsu mobilā tālruņa ekrānā, spiediet uz “OK”, ievadiet savu sPIN2 kodu un spiediet uz “OK”.

8. Apsveicam, jūs esat veiksmīgi parakstījis dokumentu!

9. Tagad savā ierīcē varat lejupielādēt parakstītu dokumentu.

Joprojām nepieciešama palīdzība? Sazināties Sazināties